1934/1615
Bronze figure af en thai munk siddende i lotusstilling på en pude. Med indskrift på front. Thailand, 20. årh. H. 26,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 22. august 2019
Vurdering
Hammerslag
20 bud