Foto endnu ikke klar
893/732
Paul Gadegaard (f. Frederiksberg 1920, d. København 1996)
Uden titel. Usign. Gouache på papir monteret på lærred. 122×92.
Proveniens: Kunstneren Søren Georg Jensen.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag