895/​90

Emma Thomsen (f. København 1820, d. sst. 1897)

En fuglerede gemt blandt snerler og roser. Sign. Emma Thomsen 1858. Olie på træ. 29 × 21.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

20.000–25.000 kr.

Hammerslag

18.000 kr.