2413/​202

Karl Kristoffersen (f. Nuuk/Godthåb)

To figurer af udskåret fedtsten, begge sign. KK. H. 14 og 16 cm. (2) E4

Proveniens: Danske Bank, sandsynligvis fra den grønlandske afdeling.

Dette emne handles i fuldmoms

Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag