2413/202
Karl Kristoffersen (f. Nuuk/Godthåb)
To figurer af udskåret fedtsten, begge sign. KK. H. 14 og 16 cm. (2) E4
Proveniens: Danske Bank, sandsynligvis fra den grønlandske afdeling.
Dette emne handles i fuldmoms
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag