2033/​110

Japansk fad af cloisonné, dekoreret i farver med blomster og fugl. Ca. 1900. Diam. 30,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag