2033/110
Japansk fad af cloisonné, dekoreret i farver med blomster og fugl. Ca. 1900. Diam. 30,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag