Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
“Portalskulptur”. Sign. monogram, nummereret 344/350. Stemplet Venturi Arte. Under bund Portalskulptur, 1991, Robert Jacobsen, Museum Würth, Künzelsau. Sortpatineret bronze. H. 19. B. 18,5.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
18 bud