2016/50
Et par lampeborde af bejdset bøgetræ, prydet med monteringer af bronze, plader af grønbroget marmor. 20. årh. H. 75. Diam. 53. (2)
Brugsslitage. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud