2437/275
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Kystparti med sejlskib i morgenlyset. Sign. Vilh. Arnesen 1938. Olie på lærred. 30×43.
Behov for let overfladerensning.
Vurdering
966953 |