2419/269
Johan Neumann (efter Carl Locher) (f. København 1860, d. sst. 1940)
Redningsbåden går ud. Sign. Johan Neumann 1921. Olie på lærred. 35×48.
Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Vurdering
Hammerslag