Giuseppe Nogari, kopi efter, 20. årh. (f. Venedig 1699, d. sst. 1763)
En dreng med en kurv frugt. Sign. EA. Olie på lærred. 61×47.
Behov for rensning. Retoucheringer. Mindre krakeleringer samt afskalninger.