2015/2050
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model Seamaster De Ville. Automatisk værk med dato. Champagnefarvet skive med gyldne visere og timemarkører. Omega lænke af forgyldt stål med foldespænde. Omkreds ca. 18,5 cm. Urets diam. 35 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Gravering på bagkassen. Manglende endeled til lænke. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 8. april 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud