2434/​26

Engelsk skrivepult af mahogni, opklappelig plade hvorunder skuffer og rum, herunder fire skuffer. 19. årh. H. 120. D. 58. B. 81.

Provenens: Hidrørende har tilhørt forfatter Johannes Helms.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?