2434/26
Engelsk skrivepult af mahogni, opklappelig plade hvorunder skuffer og rum, herunder fire skuffer. 19. årh. H. 120. D. 58. B. 81.
Provenens: Hidrørende har tilhørt forfatter Johannes Helms.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Vurdering