12118/67
Vaseformet hovedvandsæg af delvis forgyldt sølv prydet med flusser. Mester Martin Petersen Hommelhoff, borgerskab Tønder 1796. H. ca. 10.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud