1722/24
Rundt dansk sen-empire tilt-top table af mahogni med udskåret søjle og trepas fod med “claw and ball”. 19. årh. H. 73. Diam. 104.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag