1921/792
Søren Edsberg (f. Danmark 1945)
Stråtækt husmandsted i skæret fra en solnedgang. Sign. Søren Edsberg. Olie på lærred. 75×74.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag