2417/588
En stor rund krukke af stentøj. Dekoreret med mørk rød glasur, øverste kant dekoreret med brun glasur. Sign. Ruth Lorentzen. Unik. H. 41. Diam. 35.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
21 bud