2004/​208

To barokfigurer af udskåret og bemalet træ, mand med violin og frugtsommelig kvinde. fra kirkeinterior 17.-18 årh. H. 30 og 29 cm. (2)

afslag på maling, opmalet med grønt på bagsiden, hans højre arm mangler

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK