2104/327
Kandisskrin af hvidt opalineglas med afrundede ender, montering af forgyldt messing. 20. årh.s begyndelse. H. 8,5. L. 17. B. 9.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Låget sluttet ikke helt til. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud