1946/586
Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
“Tokyo”, 1990. Mappe med fire kompositioner. Alle blade sign. Rob. Jacobsen, 12/250. Litografier i farver. Varierende str. (4)
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag