1946/​586
Robert Jacobsen: “Tokyo”, 1990. Mappe med fire kompositioner. Alle blade sign. Rob. Jacobsen, 12/250. Litografier i farver. Varierende str. (4)

Be­skriv­el­se

“Tokyo”, 1990. Mappe med fire kompositioner. Alle blade sign. Rob. Jacobsen, 12/250. Litografier i farver. Varierende str. (4)

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Moderne grafik

Kunstner

Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

3.200 kr.

3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.