1722/18
Stor hall-lanterne af bronze. Louis XVI form, 20. årh.s slutning. Elektrisk. H. 135. Diam. 65.
Enkelte skruer mangler. Fuldt funktionsdygtig.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag