1634/1272
Margueritbroche af forgyldt sterlingsølv prydet med emalje. Seks-radet læderhalskæde medfølger. L. 40–42 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 24. august 2016
Vurdering
Hammerslag