12114/248
Laurits Sørensen (f. Aalborg 1882, d. sst. 1952)
Fiskefartøjer i høj sø. Sign. Laurits Sørensen. Olie på lærred. Lysmål 48×65. Rammemål 62×79.
Mindre aldersslitage.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag