903/​567

Jón Stefánsson (f. Saudarkrokur 1881, d. Reykjavik 1962)

Parti fra Thingvalla, Island. Sign. Jón Stefánsson. Olie på lærred. 51×61.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Hammerslag

40.000 DKK