2008/​252

Adolf Heinrich-Hansen (f. København 1859, d. Fredensborg 1925)

En sort hest på en mark. Sign. Ad. Heinrich-Hansen 1914. Olie på lærred monteret på malepap. 45×58.

Få minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

10.500 kr.

18 bud

(Autobud) 10.500 kr.
10.000 kr.
(Autobud) 9.500 kr.
9.000 kr.
(Autobud) 8.500 kr.
8.000 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.