2008/252
Adolf Heinrich-Hansen (f. København 1859, d. Fredensborg 1925)
En sort hest på en mark. Sign. Ad. Heinrich-Hansen 1914. Olie på lærred monteret på malepap. 45×58.
Få minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud