12009/​103

Barnevogn af træ. 20. årh. begyndelse. H. 76. L. 125.

Proveniens: Ifølge oplysninger fra rekvirent, erhvervet af dennes oldeforældre hos P F A Thomsens Barnevognsfabrik i Lille Kongensgade 33, København.

Den ene tvær pind har givet sig samt en op/ned pind har sluppet.

Kunst, antikviteter & design, 27. februar 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag