12009/103
Barnevogn af træ. 20. årh. begyndelse. H. 76. L. 125.
Proveniens: Ifølge oplysninger fra rekvirent, erhvervet af dennes oldeforældre hos P F A Thomsens Barnevognsfabrik i Lille Kongensgade 33, København.
Den ene tvær pind har givet sig samt en op/ned pind har sluppet.
Kunst, antikviteter & design, 27. februar 2020
Vurdering
Hammerslag