Sterett-Gittings Kelsey (f. Greenwich, Connecticut 1941)
Ballerinaer. Seks figurer af patineret bronze, monteret på sokkel af valnød. Stemplet SGK. Plakette af messing mrk. S. G.-Kelsey 75, Royal Copenhagen og delvist nummererede. H. inkl. sokkel 13–29. (6)
Ridser og mærker primært på sokler. To figurer med manglende messing plaketter. En Sokkel med brud.
Moderne kunst og design, 7. marts 2017
13 bud