1310/195
Laura O. A. Sarauw (f. Sorø 1853, d. Villa Valmont, Cannes 1912)
Dreng siddende ved et bord med en bog. Sign. L. Sarauw 84. Olie på lærred. 58×47,5.
Krakeleringer. Større retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 4. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
36 bud