1320/1535
Fransk Charles X kaminur af forgyldt og patineret bronze, urskive med romertal, værk sign. Sperut Fils a Paris. H. 32 cm.
Nøgle medfølger ikke. Pendul. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 16. maj 2013
Vurdering
Hammerslag