Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
Flyvende viber. Sign. monogram. Vandfarve på papir. Bladstørrelse 20×26.
Proveniens: ABR auktion 135, 1961 nr. 22.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. En afskagning.
174739 | ||
1161070 |