2150/256
En samling bæltespænder og brocher af sølv bl.a prydet med glasflusser og filigran-arbejde. Vægt ca. 165 g. 19. årh. L. 2,5–10,5 cm. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. december 2021
Vurdering
Hammerslag