1326/33
Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)
Aften ved Walløes Havn med solnedgang over Dragør. Sign. V. Johansen Dragør 1903. Olie på lærred. 48×74.
Minimale afskalninger og krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2013
Vurdering
Hammerslag