12032/172
Tre kageforme af glaseret lertøj i form af bl.a. hummer og rose. 19. årh. H. 5,5–14 cm. L. 18–24 cm. Diam. rose 18,5 cm. (3)
Aldersrelaterede brugsspor i form af afslag og ridser. Den største med revne.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020
Vurdering
Hammerslag