1817/​63

Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)

Fiskere og fiskerkoner modtager fangsten på stranden. Sign. H. Lübbers 1887. Olie på lærred. 51×74.

Små retoucheringer og enkelte små krakeleringer. Behov for rensning.

Ældre malerier og møbler, 23. april 2018

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK