1817/63
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Fiskere og fiskerkoner modtager fangsten på stranden. Sign. H. Lübbers 1887. Olie på lærred. 51×74.
Små retoucheringer og enkelte små krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 23. april 2018
Vurdering
Hammerslag