2446/326
Lille kinesisk vase af porcelæn, globulær med smal hals, dekoreret i sang de boeuf glasur. Mærket Guangxu, men 20. årh. H. 10 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering