2023/116
Spansk armstol af nøddetræ, top udskåret med rocailler og det spanske rigsvåben under de katolske monarker. Barok form. 19. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Slidt betræk.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag