2048/​608

Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)

“Bouinotte”, 1980. Sign. Estève. Litografi i farver. Lysmål 56×43.

Litteratur: Prudhomme et Moestrup nr. 88

Original stand. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

3.800 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.