2432/89
Tysk rokoko spejl i ramme af forgyldt træ udskåret med gennembrudte rocailler og kæmninger, senere todelt spejlglas. 18. årh.s slutning. H. 126. B. 65.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Senere forgyldning. Mindre afslag og revner.
Vurdering
829887 |