2432/89
Tysk rokoko spejl i ramme af forgyldt træ udskåret med gennembrudte rocailler og kæmninger, senere todelt spejlglas. 18. årh.s slutning. H. 126. B. 65.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Senere forgyldning. Mindre afslag og revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag