1247/1589
Fransk prydvase af slebet krystal prydet med forgyldte bronzemonteringer på kant i form af æggestav, hanke i form af hornet vingud og vinranker samt fod i form af bladranke. 19. årh. H. 31,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 22. november 2012
Vurdering
Hammerslag