1949/455
Prismekrone med burformet stel af messing med seks lysarme, behængt med bladformede prismer. Rokokoform, 19. årh.s slutning. H. 88. Diam. 52.
Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. december 2019
Vurdering
Hammerslag
22 bud