2131/127
Thorvald Niss (f. Assens 1842, d. Frederiksberg 1905)
En landevej, der skærer igennem et skovlandskab. Sign. T. Niss 1881. Olie på lærred. 48×64.
Lette retoucheringer langs øvre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud