2040/34
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med skovblomster. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. 22×28.
Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud