2049/7006
Figur af udskåret træ dekoreret med sort og hvidt pigment. Ashanti, Ghana. H. 36 cm.
Proveniens: Ex. Dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag