2049/​7006

Figur af udskåret træ dekoreret med sort og hvidt pigment. Ashanti, Ghana. H. 36 cm.

Proveniens: Ex. Dansk privatsamling.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK