1920/521
Marcus Eek (f. Stockholm 1968, bor og arbejder i Berlin)
Uden titel, 2003. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 80×90. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Mia Sundberg, Stockholm. Erhvervet her af den nuværende ejer.
Original stand.
Moderne kunst og design, 14. maj 2019
Vurdering
Hammerslag