1949/8599
Bordklokke af sølv i russisk stil, prydet med blå translucid emalje på guillocheret grund. Mestermærke ELW, lødighed 835. H. 2. Diam. 3,6.
Proveniens: Godset Hofmansgave på Fyn.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag