1949/​8599

Bordklokke af sølv i russisk stil, prydet med blå translucid emalje på guillocheret grund. Mestermærke ELW, lødighed 835. H. 2. Diam. 3,6.

Proveniens: Godset Hofmansgave på Fyn.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Russisk tema, 5. december 2019

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK