Foto endnu ikke klar
883/298
Et par store franske vaser af porcelæn prydede med okseblodsfarvet glasur, balusterformede, montering af forgyldt bronze i Louis XVI stil. 19. årh.s slutning. H. 76 cm. (2)
Proveniens: Dansk privateje.
Møbler, varia og tæpper, 28. november 2018
Vurdering
Hammerslag