Foto endnu ikke klar
883/​298

Et par store franske vaser af porcelæn prydede med okseblodsfarvet glasur, balusterformede, montering af forgyldt bronze i Louis XVI stil. 19. årh.s slutning. H. 76 cm. (2)

Proveniens: Dansk privateje.

Møbler, varia og tæpper, 28. november 2018

Vur­dering

100.000 DKK

Hammerslag