1731/643
Gina Pellón (f. Cienfuegos, Cuba 1926, d. Paris 2014)
Kompositioner. Sign. Gina Pellon 11/100. Litografier i farver. Lysmål 64×48. (2)
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 1. august 2017
Vurdering
Hammerslag